Jistě jste zaregistrovali kauzu kolem teplického mejdanu, který si vrchnost během nouzovém stavu bezostyšně uspořádala v jednom z hotelů přímo na náměstí. A zatímco plebs sedí doma a již řadu týdnů musí kousat řadu omezení, na tuhle párty si vyrazil také šéf Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička.
Jakmile celá kauza praskla, přispěchal Hnilička nejprve s odpustkem ve výši 50 000 Kč na charitu a domníval se, že jeho hříchy tím budou vykoupeny. Ve středověku se přece šlechta ze svých hříchů dokázala vykoupit, ne? Po čase k tomu přihodil ještě složení poslaneckého mandátu, ale můžeme spekulovat, zda by tak učinil, kdyby nás už v říjnu letošního roku nečekali další volby. Nicméně funkci, o kterou by skutečně nerad přišel, tj. post šéfa NSA, si hodlá ponechat i po tomto skandálním porušení pravidel. A to i na základě písemné podpory, kterou mu vyjádřili předsedové řady sporotvních svazů včetně toho fotbalového, čili i nám dobře známý dezinfikátor Martin Malík.
Jenže suverenita, se kterou Malík hbitě připojil svůj podpis vedle jaromíra Jágra, Radka Štěpánka a spol., mu dlouho nevydržela. Proti tomuto postoji se totiž společně postavily dva největší české kluby Slavia a Sparta. Oba shodně prohlašují, že stanovisko předsedy Martina Malíka rozhodně není jednotným postojem celého fotbalového hnutí a poukazují na zjevnou škodlivost i nevhodnost Hniličkova jednání. Obzvláště v současné chvíli, kdy většina sportovců nemůže svůj sport prakticky provozovat a profesionálové mohou hrát jen za přísných podmínek.
Můžeme se dohadovat, zda za Hniličkovo podporou je skutečně úcta všech podepsaných k jeho práci, nebo zda v tom nehraje roli spíše to, že NSA už tzv. rozporcovala medvěda - rozumějte dotace pro jednotlivé sporty. Kdyby teď místo Hniličky nastoupil někdo nový, není vyloučeno, že by svazoví předsedové museli dotace pro svůj sport obhájit. Co si o tom myslíte? Souhlasíte s postojem pražských S, nebo byste Milana Hniličku ve funkci ponechali?