Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 10.10.2022

Kdy se kritika mění v hon?

hon_2022.png

Čistý fotbal registruje, že v médiích i na některých fanouškovských platformách a sociálních účtech se poslední dobou množí kritika rozhodčích, kteří pískají Fortuna:ligu. Kdy jde o věcnou kritiku a kdy už se všechno zvrtává do podoby honu? A neměli bychom stejně jako na rozhodčí "tlačit" i na některé hráče?

Samozřejmě nepopíráme, že k některým pochybením došlo. Byť to podle nás rozhodně nejsou minely, které by si (přinejmenším v mediálním prostoru velkých vydavatelských domů) zasloužili tolik pozornosti. Občas totiž opravdu kroutíme hlavou, kolik článků jsou některá média schopná vyprodukovat k jediné chybě. A to ať už přímo rozhodčího na hřišti, nebo VARu.

Posledním tématem je teč Vladislava Krejčího, která Spartě pomohla rozhodnout domácí duel s Hradcem Králové. Ve studiu O2 se komentátoři shodli, že teč zřetelně viděli a viděla ji i celá fotbalová veřejnost. Rozhodčí se během zápasu zeptal samotného hráče a ten se měl zapřísahat, že k teči nedošlo. Čímž se dostáváme k námi vzývanému fairplay. Pokud L. Krejčí míč tečoval, měl se zkrátka přiznat. S vědomím, že na stadionu jsou kamery, mu přece muselo být jasné, že k rozklíčování jeho "zákroku" dojde. Co kdybychom vyvíjeli stejný tlak, jako vyvíjíme na rozhodčí i na hráče? Nepomohlo by to fotbalu více? Jaký je váš názor?